english
HomeVýstavyArchivIvan Ouhel / Tutti colori

Fotogalerie

fotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogalerie

Výstavy

img

Ivan Ouhel / Tutti colori

z cyklu: Osobnostiikona

12. prosince 2013 - 16. února 2014

Roudnická galerie představí na závěr roku tvorbu jednoho z mála bytostných koloristů současné české malby. Osobitý projev autora s citem pro malířskou kulturu a nezaměnitelným rukopisem rozehraje bílý prostor zámecké jízdárny „všemi barvami“. Nejnovější díla přinesou informaci o poslední etapě tvorby, jež svými kořeny sahá do poloviny sedmdesátých let 20. století.

Ivan Ouhel ještě stihl zažít na začátku studií na pražské akademii uvolněnou společenskou atmosféru konce šedesátých let, aby se pak při vstupu do samostatného tvůrčího života setkal s inertním prostředím normalizačního času. Své vzory si bez ohledu na prostředí školy vyhledával sám. V počátcích tvorby se projevoval jako dědic šímovsko-johnovské tradice lyrické krajinomalby. Jeho ústředním, záměrně neokázalým tématem se stala Země, jakoby zkoumaná pohledem zevnitř. Krása všednosti, nehledaných přírodních úkazů a obyčejných předmětů každodenního života zůstala již natrvalo součástí Ouhelovy malby, kterou malíř postupně obohacoval o nové prvky. Stálé téma přírody v ní často uváděl do konfliktu se zásahy naléhající umělé reality civilizace, symbolizované nekompromisními geometrickými tvary jasných barev. Roudnická výstava bude akcentovat smysl obrazu jako dějiště svobodného uměleckého gesta, jež se vřazuje do evropské hédonistické tradice krásné malby.

Poslechněte si rozhovor Karla Oujezdského s ředitelkou galerie Alenou Potůčkovou a malířem Ivanem Ouhelem v Českém rozhlasu na stanici Vltava v pořadu Mozaika:

Autor:

Alena Potůčková, GMU; potuckova@galerieroudnice.cz; tel. 416 837 301

Pořadatel:

Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem

Tisková zpráva:

Tisková zpráva k výstavě Ivan Ouhel / Tutti colori

Pozvánka:

ke stažení

Galerijní animace
k výstavě:

zobrazit

fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie
 
 
youtubeGalerie blog
Tel: 416 837 301
E-mail: galerie@galerieroudnice.cz

Mapa stránek
© 2012  Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
- Očkova 5,  413 01 Roudnice nad Labem

 Webdesign saKra, realizace Michal Ševčík