english
HomeVýstavyArchivEsther Stocker / Prostor bez hranic

Fotogalerie

fotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogalerie

Výstavy

img

Esther Stocker / Prostor bez hranic

z cyklu: Nová jménaikona

3. října - 1. prosince 2013

Italská výtvarnice žijící v Rakousku Esther Stocker (*1974) proslula doma i ve světě originálními site-specific instalacemi, neboli výtvarným médiem, které pracuje s konkrétním místem. Její tvorba je založena především na vizuální hře a optické iluzi, díky nimž se prolamují hranice architektonického interiéru. Návštěvníky instalací ohromuje především monumentální měřítko a nezapomenutelný zážitek z fyzického prožitku uvnitř transformovaného prostoru. Důvěra k smyslové zkušenosti je tak nabourána ve prospěch aktivace lidské představivosti a upnutí se k jiné, virtuální, realitě.Geometricky členěný prostor, jenž popírá zažitá pravidla perspektivy a prostorového vnímání, vznikne též v hale roudnické galerie.

Projekt je zamýšlen jako dialog autorčiných originálních postupů s kvalitami jedinečného interiéru zaklenuté barokní jízdárny. Malířka, fotografka a tvůrkyně instalací a video artu Esther Stocker pochází z Itálie, narodila se v roce 1974 v městě Silandro v jižním Tyrolsku. Studovala v r. 1994 na Akademie der Bildenden Künste ve Vídni, v r. 1996 na milánské akademii Accademia di Belle Arti di Brera a v r. 1999 ve Spojených státech na kalifornské vysoké škole Art Center College of Design v Pasadeně. Samostatně vystavuje od roku 1997. V instalacích, nástěnné malbě, fotografii i videu pracuje s minimalistickým výrazovým slovníkem černých, bílých a šedivých geometrických forem. Autorka žije v současnosti ve Vídni, má za sebou řadu realizací v architektuře a úspěšné výstavy v předních světových galeriích současného umění (např. ve vídeňské KUNSTHALLE, vídeňském MUMOK, CCNOA v Bruselu, Künstlerhaus v Hannoveru, MACRO Roma Courtesy OREDARIA Arti Contemporanee v Římě, ve více galeriích současného umění v Londýně aj.). V roce 2004 obdržela rakouskou prestižní cenu Otto Mauera.

"více info: www.estherstocker.net"
 
Poslechněte si rozhovor Karla Oujezdského s ředitelkou galerie Alenou Potůčkovou v Českém rozhlasu na stanici Vltava v pořadu Mozaika.

 

Autor:

Magdalena Deverová, GMU. Kontakt + 416 837 301; deverova@galerieroudnice.cz

Pořadatel:

Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem

Doprovodný program:

Kolokvium: PRO TOTO MÍSTO

Tisková zpráva:

Esther Stocker / Prostor bez hranic

Pozvánka:

ke stažení

Galerijní animace
k výstavě:

zobrazit

fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie
 
 
youtubeGalerie blog
Tel: 416 837 301
E-mail: galerie@galerieroudnice.cz

Mapa stránek
© 2012  Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
- Očkova 5,  413 01 Roudnice nad Labem

 Webdesign saKra, realizace Michal Ševčík