english
HomeVýstavyArchivPetr Randák / Polabí z ptačí perspektivy

Výstavy

img

Petr Randák / Polabí z ptačí perspektivy

z cyklu: Fotografieikona

29. srpna - 15. září 2013

Ve fotografiích Petra Randáka (*1953) představí roudnická galerie netradiční pohled na město i na celé povodí dolního Labe. Letecké snímky zachycují urbanistické struktury, vlnící se vodní toky, samostatné stavby i dopravní tepny, to vše vykreslené v překvapujících kompozicích z pohledu shora.

Petr Randák se vyučil fotografickému řemeslu na škole v Děčíně, od té doby se mu věnuje takřka nepřetržitě. Soustřeďuje se zejména na záběry krajiny a přírody, a to nejen v české kotlině, ale i na četných cestách do zahraničí. Od poloviny devadesátých let je zaměstnancem Povodí Labe. Má tak  příležitost monitorovat řeku a její okolí ze vzduchu, přičemž vytváří fotografie z neobvyklého zorného úhlu. Právě takové snímky se objeví na výstavě Polabí z ptačí perspektivy, která by měla představit důvěrně známe prostředí z trochu jiného pohledu a poukázat na pestrost a bohatství přírodní i kulturní scenerie regionu. Soubor záběrů roudnického fotografa a dlouholetého spolupracovníka galerie jistě vyvolá řadu otázek a úvah o proměnách terénu, skladbě lidských sídel, industriálních stopách a všech pozitivních i negativních podobách lidských intervencí do geologické struktury od dávné minulosti po současnost.

Randákovy pohledy z ptačí perspektivy vytvářejí suše věcnou paměťovou mapu. Právě v takovém charakteru výpovědi se však skrývá zvláštní půvab.     

Autor:

Miroslav Divina, GMU; divina@galerieroudnice.cz; tel. 416 837 301

Pořadatel:

Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem

Tisková zpráva:

Petr Randák / Polabí z ptačí perspektivy

Pozvánka:

ke stažení

Galerijní animace
k výstavě:

zobrazit

fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie
 
 
youtubeGalerie blog
Tel: 416 837 301
E-mail: galerie@galerieroudnice.cz

Mapa stránek
© 2012  Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
- Očkova 5,  413 01 Roudnice nad Labem

 Webdesign saKra, realizace Michal Ševčík